YÜRÜ YA KULUM VE BİNALİ

Kadri Uçmak 2019-06-10T13:16:34+00:000000003430201906 0
YÜRÜ YA KULUM VE BİNALİ

Kadri Uçmak

Binali Yıldırım 2002 yılından bu yana hep atamalarla bugünlere gelmiş ve Allah yürü ya kulum demiş!

Fotolarda da görüldüğü üzere 2002 yılından bu yana 30 adet gemi, 17 tane şirket oluvermiş. Sanırım bir sihirli değnek olayı var ortada… ‘Kıskanma ne olur, çalış senin de olur’ sözünün kullanılması yerinde olmayan bir deyiş olmuş olur. Neden? Çünkü Binali 2002 yılından bu yana gece gündüz çalışsa, günde 24 saat yerine, 45 saat çalışsa bile 30 gemi-17 şirket olmaz! Ama oldu deseler bile, Türkiye’de 82 MİLYON insan yaşıyor. Neden yalnızca Binali 30 gemi, 17 şirket sahibi olabiliyor!

Binali, İBB Seçimleriden sonra muhalefet için ‘ÇALDILAR’ yorumunu yaptı. 30 gemi ve 17 şirket için bile çaldılar denilmeyen bir ülkede, Binali’nin bu kadar yüke rağmen, seçimlerden sonra muhalefet için “ÇALDILAR” demesi YADIRGANDI normal olarak ama kimin umurunda?.. YSK’nın gerekçeli kararında tek bir sözcük yok ki ÇALINDI ibaresine karşı gelen… Sonra kıvırdı ben “ÇALDILAR demeye mecburdum” dedi. Bakanlık, başbakanlık ve meclis başkanlığı yapan biri mecburiyetten “ÇALDILAR” diyecek kadar nasıl bir sıkışmışlıkta, nasıl bir psikolojide olabilir ki! Sonradan da hangi psikolojiyle kıvırmak zorunda kaldı? Bunların hepsi, seçmenlerin kafasında bir soru işareti!

23 Haziran’da seçimler yenilenecek. Binali’nin sırtındaki yük gerçekten kendisine ağır gelmeyecek mi?

Bunlardan başka bir de “15 Temmuz bir projeydi ve biz yaptık” açıklaması var! Demek istiyor ki; 15 Temmuz’u bir senaryo olarak yazdık. Topla, tüfekle, helikopterle, uçakla, uçaksavarla… sahneledik! Yetmedi, bir de GAZİ MECLİS’i bombalattık! Tabii ki bu projeler çocuk oyuncağı ya! GAZİMECLİSin vurulmasını senaryoya alabilecek kadar! Boğaziçi Köprüsünde askerlerimizin boğazını kestirecek kadar! Halkın üzerine uçaksavarla ateş ettirecek kadar!

Peki Binali bu olaylar gelişirken neredeydi? Bir tünelde… Tayyip, Marmaris’te… İnsanların öldürülmesi senaryolaştırılmış ve bu proje bizim projemizdi deniliyor! Buna proje değil, CİNAYET denir!

Akp, bu yüklerin altında nasıl seçime gidecek? Gidebilir ama sonuç istedikleri gibi olmayacak!

Çünkü;

“HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK!”

http://onurlugazeteciler.org/binali-yildirim-dan-15-temmuz-itirafi-2   VİDEO

 

 

 

Yorum Yaz »