URLA’DA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK PARKI ÖZBEK’TE AÇILDI

Kadri Uçmak 2018-11-12T12:07:15+00:000000001530201811 0
URLA’DA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK PARKI ÖZBEK’TE AÇILDI

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk adına Urla’nın Özbek Köyü’nde park açıldı.

Urla Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıyan “Özbek Mustafa Kemal Atatürk Parkı” törenle açıldı.

Açılışa Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın yanı sıra Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Garnizon Komutanı Albay Erol Çevik, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik, Uzunada Deniz Üs Komutanı Piyade Albay Mustafa Karabalık, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Özbek Köy Muhtarı Işık Erdoğan ve Özbek Halkı katıldı.

Atatürk gibi olmak demek

Parkın kurdele kesimini protokol üyeleri ve çocuklar ile birlikte kesen Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar; “Kıvılcım olarak gördüğümüz çocuklarımız ilerde alev olacaklar. Yanmış olan meşaleyi ebediyete kadar yakacaklar. Atatürk’ü anmak demek sadece neler yaptığını değil Atatürk’ü içselleştirmek demek. Atatürk gibi olmak demek. Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını hayat tarzı olarak benimseyebilmek demek. Ben bugün burada kadın belediye başkanı olarak konuşabiliyorsam ve cennet gibi olan ülkemizde rahatça nefes alabiliyorsak, özgürce dolaşabiliyorsak bunların hepsi Atatürk demektir. Mustafa Kemal Atatürk Parkı Özbek Köyümüze hayırlı olsun” dedi.

Özbek Köy Muhtarı Işık Erdoğan ise parkın açılmasında emeği geçen Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve belediye personeline teşekkür etti.

Urla Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi tarafından yapımı tamamlanan parkta çevre düzenlemesinin yanı sıra çocuk oyun grubu ve fitness aletleri bulunuyor.

Park açılışının ardından Urla Belediye Konservatuarı Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Yorum Yaz »