URLA’DA MUHTEŞEM CUMHURİYET KUTLAMASI

Kadri Uçmak 2018-10-30T07:20:22+00:000000002231201810 0
URLA’DA MUHTEŞEM CUMHURİYET KUTLAMASI

Urla’da 12 Eylül Ortaokulu’ndan başlayan Fener Alayı, Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi.

Yürüyüşe; Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Cumhuriyet Sevdalısı Urlalı’lar katıldılar…

12 Eylül Ortaokulu önüne gelen Cumhuriyet Sevdalıları, burada meşalelerini yaktılar. Diğer ellerinde ise bayrakları vardı. Yürüyüş İzmir Marşı ile başladı. Cumhuriyet Alanına gelen Fener Alayını vatandaşlar karşıladı. Fotoğraflar çektiler, alkışladılar ve onlar da Fener Alayına katıldılar. Bazı vatandaşların balkonlardan, teraslardan, pencerelerden destek verdikleri de görüldü. Fener Alayı Cumhuriyet Alanı’nın etrafında yürüdü ve alanın diğer tarafından Atatürk Anıtı’na gelindiğinde Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

“İyi ki Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet’in yetiştirdiği kadınım”

“İyi ki Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet’in yetiştirdiği kadınım. İyi ki ben Cumhuriyet’in çocuğuyum” diyen Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar; “Atamıza Cumhuriyeti kurup 95 yıldır hiç eskimeden koca bir çınar gibi bizi birleştirdiği için teşekkür ediyorum. Bizim en büyük değerimizdir Cumhuriyet. Bize bırakılan en güzel hediyedir. Ülkemizin Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın ardından yaptığı devrimlerle Batı Medeniyetleri düzeyine getiren Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin öz değerlerine sonsuza dek sahip çıkacağız” diyerek konuşmasını tamamladı ve ardından Zeynep Casalini konseri başladı.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz »