URLA BELEDİYESİ – TED İZMİR ELELE CUMHURİYET KOŞUSUNA…

Kadri Uçmak 2018-10-19T16:41:58+00:000000005831201810 0
URLA BELEDİYESİ – TED İZMİR ELELE CUMHURİYET KOŞUSUNA…

TED İzmir Koleji tarafından Urla Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl ikincisi organize edilen Cumhuriyet Koşusu için kayıtlar başladı. Cumhuriyet’in 95. yılı kutlamaları kapsamında Urla Kum Plajı’ndan başlayacak 5 km’lik koşu, ‘Karantina Adası’ndan geçerek yeniden Kum Plajı’nda son bulacak.  2014 yılından bu yana kapalı olan Karantina Adası, Cumhuriyet Koşusu için özel izinle açılacak.

TED İzmir Koleji, 29 Ekim Pazartesi günü Urla’da ‘Cumhuriyet Koşusu’ düzenleyecek. Tüm halkın katılımına açık olan ‘TED İzmir Koleji Cumhuriyet Koşusu’, Urla Kum Plajı’ndan başlayarak 2014 yılından bu yana girişi kapalı olan ve bu koşu için özel izin ile açılan Karantina Adası’na kadar devam edecek.  TED İzmir Koleji’nin bir gelenek haline getirmeyi hedeflediği Cumhuriyet Koşusu’nun bu yıl ikincisi düzenleniyor.

Koşuya kayıtlar başladı

Koşuya katılmak isteyenler, TED İzmir Koleji’nin https://tedizmir.k12.tr/ linkli web adresinden ücretsiz olarak ön kayıt yaptırabilecek. Cumhuriyet Koşusu tişörtleri ve göğüs numaraları etkinlik günü Kum Plajı’nda konumlandırılan kayıt noktasından alınabilecek.

Karantina Adası özel izinle açılacak

Osmanlı döneminde inşa edilen ve yaklaşık 150 yıl boyunca ölümcül hastalıkların Osmanlı topraklarına girmesini önleyen Karantina Adası 2014 yılından sonra ilk defa TED İzmir Koleji Cumhuriyet Koşusu için halka açılacak. Katılımcılar koşu öncesi TED İzmir Koleji beden eğitimi öğretmenleri tarafından ana sahnede zumba ile enerji toplayacak, ardından ısınma hareketleri ile koşuya hazırlanacak. Koşu öncesi ve sonrası Power Fm DJ’lerinden DJ Sani, performansıyla katılımcıları coşturacak, organizasyon ödül töreni ile son bulacak.

Koşu Programı:

Mekan:

Urla Kum Plajı

Saat:

Saat 13.00 DJ Sani Performans

13.20 TED İzmir Koleji Okul Bandosu Performans

13.40 Zumba

14.00 Start

15.30 Ödül Töreni

 

Yorum Yaz »