Akp GELENEĞİ 1

Kadri Uçmak 2018-11-14T18:13:50+00:000000005030201811 0
Akp GELENEĞİ 1

Kadri Uçmak

Her seçim yaklaştığında, ATAMIZA saldırılar hep gündeme gelmiyor mu? Buna, Akp tabanını alıştırmadı mı? Ama 29 EKİM’de, 23 Nisan’da, 19 Mayıs’ta, 30 Ağustos’ta, 10 Kasım’da Tayyip AnıtKabir’e gidip Özel Defteri imzalamıyor mu? O güne özgü mesaj yazmıyor mu? Peki, bu görüntü “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” dedirtmiyor mu? O zaman Tayyip neden AnıtKabir’i ziyaret eder? Demek ki bir aldatmaca!

Edirne’de bir kadın balta ile Atatürk Heykeline saldırıda bulunuyor ve serbest bırakılıyor. Neden? Çünkü seçim yaklaştı! Bu davranış Akp Seçmenine bir mesajdır! Bakın biz Atatürk’e saldırıda bulunanları serbest bırakıyoruz! Keza Adıyaman’da… Bu arada Edirne’ye Akp’nin Avukat ordusu çıkartma yapmış!

Hadi diyelim ki; bu saldırıda bulunan vatandaşlarımız cahil.

Bir Diyanet İşleri Başkanı 9 Kasım’da Atatürk Düşmanı olan bir zatı ziyaret ediyor, 10 KASIM günü gazetelere haber olması için… Ve bu ziyareti kul hakkına bağlıyor! Kul hakkı bu kadar önemli ise ki önemli Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bu milletin haklarını göz göre göre yiyenler için “KUL HAKKI” olarak nitelendirip, herhangi bir açıklamada bulundu mu? Hayır! O zaman Atatürk’e hakaret eden zat ile ilgili konuyu da kul hakkına bağlamaya hakkı yok! Ayrıca Diyanet İşleri Başkanı, ülkemizde 1 ekmeğe muhtaç olan vatandaşlarımız varken, kendisinin 1 TRİLYOLUK araca binmeyi içine nasıl sindiriyor? Bir açıklama da bunlar için yapsın. Meksika Cumhurbaşkanı lüks uçağa binmekten imtina edip, Meksika Halkı zor yaşarken benim bu uçağa binmem olmaz diyerek o uçağı satışa çıkarttı! Belki birileri üstüne alınır.

Bir gazetede köşe yazısı yazanlar da mı cahil? Tabii ki değiller… Nagehan diye bir kadın Atamıza MAÇO başlığı ile bir yazı yazmış. Atatürk’ün kadınlara bakış açısını gündeme taşıyan Nagehan isimli kadın daha sonra yazısını değiştirdi. Bunun adı gazetecilik değildir. Tepkiler de gelse o yazı değiştirilemez! Önüne gelen gazeteci olmuş, köşe yazıyor! İşte böyle bir şey! Bu kadın cahil mi? Değil ama menfaatini düşünüyor. Yazısını değiştirmesinin nedeni büyük tepki alması! Ben olsam bir daha kalemi elime almam!

Bir başka birisi daha var. Neymiş? 10 Kasım’da genelevler kapalı mıymış? Çocukmuş da öğrenmek istiyormuş. Bu yazıyı yazmak yerine araştırıp rahatlıkla öğrenebilirdi bu zat. Ama o zaman hakaret edemeyecekti, yalayamayacaktı!

Kısacası Türkiye’de seçim yaklaştığı dönemde Atatürk’e hakaret etmeyi Akp bir gelenek haline getirdi. Eğer bu saldırganlar cezalandırılmış olsaydı, bir daha ki seçimde Atatürk’e hakaret etmek gibi bir gelenek kalmayacaktır.

Bu gelenek sürdüğü sürece, Tayyip’in AnıtKabir’e gitmesinin hiçbir anlamı olmayacaktır. Bu insanlar cezalandırılmadığı sürece de bu gelenek sürecektir!

Yorum Yaz »