SANDIK

Kadri Uçmak 2019-04-07T17:33:36+00:000000003630201904 0
SANDIK

Kadri Uçmak –

Türkiye yerel seçimleri yaşadı bitti. Ama bu sefer yeniden sayımlar başladı.

Bir MUZ Cumhuriyeti’nde de seçimler yapılmış bir tarihte… Sandıklar açılmış. Bir de bakmışlar, muhalefet seçimleri kazanmış. İktidarda olan parti, seçimi kaybetmeyi kabullenememiş. Geçersiz oylar yeniden sayılsın diye Seçim Kuruluna itiraz etmiş. Seçim Kurulu bunu kabul etmiş ve tekrar sayımlar başlamış. İlk sayımda hiçbir şey değişmemiş! Bir daha sayılsın demişler. Bir daha sayılmış gene bir şey değişmemiş. Tekrar bir defa daha sayılsın denildiğinde HALK isyan etmiş. “Siz bu kadar APTAL MISINIZ? Bizim aklımızla dalga mı geçiyorsunuz? Yeter artık saymayın artık, aptallığın lüzumu yok demişler! Seçimi kazanan belli! Bunu neden açıklamıyorsunuz? Sayılanı anlamayan aptallar mı bizi yönetecek?.. Diyerek isyanlarını dile getirmişler.

Arkadaş; Türkiye bir MUZ Cumhuriyeti mi? Bir daha sayılsın, bir daha sayılsın, bir daha sayılsın! 1 haftadır oy sayılıyor! Bunlar kendilerini MUZ Cumhuriyeti’ndeki yöneticilere benzetiyorlar ise söylenecek bir şey yok! Ancak bu HALK’ın bu MİLLET’in aklıyla da oynamayın! Algı eksikliği mi var, nedir? Algısız insanlar, toplumu nasıl yönetecekler?!

Yeter artık! Demokrasiyi sandık ile özdeşleştirenlere ne oldu? Her şey ortada… Kimin ne kadar oy aldığı belli. Neden belediye başkanları, YSK tarafından açıklanmıyor? YSK, talimat mı bekliyor? Bu mudur? DEMOKRASİ! YSK çıksın bu DEMOKRASİyi Türk Milleti’ne bir anlatsın! Çünkü şu anda YARGI Mercii YSK’dur. Türk Milleti’ne bir açıklama yapamıyorsa, YSK’nun orada ne işi var?!

Seçim dönemi’nde bir TC Vatandaşı çıktı “Şeyin şeye baktığı gibi bakıyorlar” dedi. Sonra da çıktı bir de özür diledi! Bazı durumlarda özür dilenmez! İstifa edilir! Özrü kabahatinden büyük (Eminim ki ‘özrü kabahatinden büyük’ sözünün ne anlama geldiğini bile bilmiyor)! Çünkü mitinge gelen kişiyi suçlu olarak gösterdi!!  MİLLET, sizin için ne ifade ediyor? Söyleyeyim. Milleti, seçim dönemlerinde oy potansiyeli olarak görüyorlar, seçim sonrasında istedikleri gibi at oynatıyorlar!

Ama bu seçim öyle olmadı!

DEMOKRASİyi SANDIK olarak görenler, SANDIĞA saygı gösterecekler! Artık bu biçimde davrananlara göre SANDIK bile DEMOKRASİ değil!

O zaman çıkacaklar bu MİLLETe açıklayacaklar; DEMOKRASİ nedir?

Yorum Yaz »