NE YAPARSANIZ YAPIN “HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”

Kadri Uçmak 2019-06-04T17:26:53+00:000000005330201906 0
NE YAPARSANIZ YAPIN “HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi iptal edildi. Neden? Birilerinin canı öyle istemiş. Seçim bittikten sonra biri hiç konuşmamışmış da, bu suskunluk kendisine konuşma hakkı kazandırmış! Diktatörler böyledir. Bir konuda canları sıkılmaya görsün. Binbir iftira, yalan, dolan… ile kendilerini haklı çıkarttıklarını zannederler ama asla haklı değillerdir… Aslında zavallı durumuna düşmüşlerdir. Farkında değillerdir.

Her neyse…

Şu an yapılması gereken tek bir şey var. 31 Mart seçimlerindeki seçmen listeleri, İstanbul’da yenilenecek olan seçimlerde aynı olması gerekir. Bu listeler en detaylı bir biçimde mutlaka kontrol edilmelidir. Her seçim sonrası mutlaka Akp’nin ABİDİK GUBİDİK davranışlar sergilediği ortaya çıkıyor. Ancak yine bir biçimde el yüzsuyu gibi MİLLETin karşısına çıkıyorlar. Hani dedim ya seçim sonrasında hiç konuşmamış biri vardı da Ekrem İMAMOĞLU’nun mazbatası YSK’nın açıklamasıyla, asıl perde arkasında olanlar tarafından alındıktan sonra ‘seçimden sonra hiç konuşmadım, artık konuşmak gerekiyor’ gibi açıklama yapan, suskun kalınca konuşma hakkının oluştuğunu zanneden biri “ÇALDILAR” dedi. Kim, neyi çaldı? Sorusuna cevap veremeyen, ancak devletin bütün imkânlarını, gücünü ardına alarak konuşabilen, bunun dışında ülke insanlarına etrafında birçok leş kargası ile dolaşarak GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ verenlerin düşünceleri, söylemleri ancak böyle olur! ÇALDILAR! ÇALANA çalan, HIRSIZA hırsız denilemeyen ülkelerde ancak sanırım DİKTATÖR niteliği taşıyanlar bu sözcükleri kullanabiliyor.

Sıra YSK’nın gerekçeli kararını açıklamasına geldi. 225 sayfa olarak açıklanan gerekçeli kararda “ÇALDILAR” ifadesini yansıtan hiçbir cümle, hatta sözcük yoktu. Keyif ya; vatandaş, keyfi olarak seçim iptal edecek, ülkeyi istediği gibi idare edecek! İşte buna “DİKTATÖR” deniliyor. Hukuk ile idare edilir; ülke, devlet, millet! Yani ANAYASAya göre… Bir kişi kendini ANAYASA ilan edebilir mi? Ediyorsa DİKTATÖRdür zaten!

Türkiye’nin asıl sorunu, en büyük sorunu ülkeyi yönetenlerin MİLLETe hesap vermemeleridir. Millete hesap vermenin yolları da mevcut. Örneğin; Tayyip bir TV kanalına çıkıp, Akp Genel Başkanı olarak muhalefet partilerinin genel başkanları ile neden ülkenin sorunlarını tartışamaz? Çünkü bunun için promterden konuşmak yetmez! Bilgi lazımdır! Eğitim lazımdır! Diploma nerede? Diye sorarlar adama ama umurunda olursa… TV’de tartışmaya bu şartlar altında çıkabilir mi? Tabii ki çıkamaz! Çıkamaz ise ülke sorunları tartışılamaz ve ülke gtn gtn geri gider!

Sevr Anlaşmasının tekrar görünür hale geldiği görülüyor mu acaba? Eğer bir ülke ekonomik olarak savunmasız hale getirilmek istenirse; ülkenin öz varlıkları yani üretim noktaları, yani fabrikaları satılır! Tarımsal anlamda savunmasız hale getirilmek istenirse; tarım alanları ektirilmez! Bu konuda küçük bir örnek; 25 ilde patates ekimi neden yasaklandı acaba? Hayvancılık alanında savunmasız hale nasıl getirildi ülkemiz? Köylerdeki meralar köyde yaşayan vatandaşlarımızın elinden alındı ve TOKİ denen ucube, buralarda konut yaptı! Bu sefer hayvancılık gtn gtn gitmeye başladı.

Ya arkadaş; bu hale gelen bir ülkede Tayyip TV’ye çıkıp muhalefet partilerinin genel başkanlarıyla ülkenin sorunlarını tartışır mı? Tartışsa masada kalacak bunu biliyor! Ülke zaten KANGREN olmuş durumda…

Vahdettin ülkeden kaçarken İngiliz gemilerini kullanmıştı. Ülkenin durumu daha vahimdi! O dönemde yıllar boyu savaşan bir Türk Milleti vardı. Neredeyse mecali kalmamıştı! Yine de KUVAYI MİLLİYE oluştu ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ kuruldu! Ancak şimdi dipdiri bir Türk Milleti var! Savaşlardan bıkmamış, orduları dağıtılmamış. Orduları dağıtılsa bile bilmedikleri bir şey var! Türk Vatandaşları’nın hepsi birer asker… Ordunun dağıtılıp dağıtılmaması çok önemli değil! Orduların dağıtılma yöntemi değiştirilmiş! Askerlik süresi 6 aya indirildi.

Geçen gün gördüm. Binali Yıldırım bir bez poster oluşturmuş ve üzerine Kürtçe yazı yazdırmış! Tutar mı? Akp’nin özünde komedi ve karikatür var! Kendileri oynadıkları ya da çizdikleri zaman hiç problem yok. Anlayan anladı ama şunu söylemeye çalışıyorum. Komedinin ve karikatürün kahramanı Binali Yıldırım, Yazan, sahneleyen ve çizen ise Tayyip! Ne demişti binali yıldırım; “Çaldılar demeye mecburdum” diye açıklama yapmıştı. Senaryo kime ait? Tayyip’e! Tayyip; “Git şu uçurumdan atla dese atlayacak mı?” Kısacası tayyip’e “ben ‘çaldılar’ demem” diyememiş! Yani İstanbul Halkını göz göre göre kandırdılar! Özetle; binali yıldırım “çaldılar” dediğinde yalan söylediğini de biliyor. Kim yalan söyletmiş? Yazar kim? Çizer kim?

Müslümanlık bu mudur?

Bunlar müslüman ise ben değilim!

Bu davranıştan ben şunu anlıyorum. Para; yalanı kapatır! Acaba başka neleri kapatıyor?

Bu MİLLET, bu davranışları hak etmiyor!

NE YAPARSANIZ YAPIN, BU MİLLET BİR ŞAMAROĞLANI ARIYORDU ONU DA BULDU!  

HEM TÜRKİYE’DE HEM DE İSTANBUL’DA

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK! 

 

BU ÇOCUK İŞİ BİLİYOR!

KENDİSİ DE FETÖCÜ GALİBA… HER KES, FETÖCÜ İLAN EDİYOR!

 

Yorum Yaz »