Millli Piyango büyük ikramiye İzmir Urla ya çıktı

Kadri Uçmak 2012-12-09T17:04:19+00:000000001931201212 0

Milli Piyango’nun Yılbaşı Özel Çekilişi’nde büyük ikramiyenin isabet ettiği 4336149 numaralı çeyrek biletin, İzmir Urla’ndaki tek sabit bayisi İsmail Hakkı Gülten tarafından satıldığı belirtildi.

Yaklaşık 10 bin Yılbaşı bileti sattığını söyleyen bayi İsmail Hakkı Gülten, “10 yıldır Milli Piyango bileti satıyorum. Teselli ikramiyesi bizim bayiiden çıktı. Büyük ikramiyenin de bizim buradan satıldığını tahmin ediyorum. Çünkü yılbaşına ait yaklaşık bir düzine faturam var. Faturalar muhasebecide. Ancak Urla’dan satıldığı kesinse benden almışlardır” dedi.

Urla’da pek çok kişinin kendisinden alışveriş yaptığını anlatan Gülten, “Urla’nın yerlisi de yazlıkçısı da inşaat işçisi de benden bilet alır. Kimin aldığını tahmin edemiyorum çünkü çok fazla bilet satıldı. Seri alan da çok oldu. Ancak kime çıktıysa hayırlısı olsun, inşallah Urlalı birine çıkmıştır. Kendisinden bir talebimiz yok” diye konuştu.

Büyük ikramiyelerden birinin Urla’dan satıldığını duyan vatandaşlar ise gün boyu İsmail Hakkı Gülten’in dükkanına akın etti. Meraklarını gidermek için bayiye geldiklerini dile getiren vatandaşlar, ikramiyenin kime çıktığını tahmin etmeye çalıştıklarını, paranın talihliye hayır getirmesini diledi.

Yorum Yaz »