KOMEDİ SANATÇILARI ÖNÜNE GELENE FETÖCÜ DİYOR!

Kadri Uçmak 2018-12-14T12:07:53+00:000000005331201812 0
KOMEDİ SANATÇILARI ÖNÜNE GELENE FETÖCÜ DİYOR!

Kadri Uçmak

Komedi sanatçıları zor iş yapıyorlar. Komiklik yapıp başkalarını güldürenler olarak, bu eylemi gerçekleştirirken kendilerinin gülmemeleri zor iş. Bazıları ise komedi yaratırlar ama komik bir şey ürettiklerinin farkında olmazlar. Espriden uzak yaşamanın göstergesidir. Komedinin ne demek olduğunu bilmemek sanırım böyle bir şey…

İki dudağın arasından bir söylem çıkıyor. Şunlar şunlar hakkında iddianame hazırlansın! Sıra adalet sistemine gelir ve iddianame hazırlanır. Şunlar şunlar şunlar ortaya bir çıkar, bütün ülke gülme krizine girer. Ancak adaleti uygulayanlar anlamazlar. Kendi kendilerine “bu insanlar neden gülüyorlar derler”. Yaptıklarının bir komedya olduğunun farkında değillerdir! Yazık. Bir ülke işte ancak bu kadar cahiller tarafından yönetilir. Bilmeden komedi yaratırlar ama bunun farkında bile olmazlar.

Sözcü Gazetesi Sahibi Burak Akbay, Yazar Emin Çölaşan, Yazar Necati Doğru, İnternet Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin, Haber Müdürü Yücel Arı. Neden bu isimler? Seçime giderken SÖZCÜ Gazetesini susturmak! Susarlar mı? 11 sene olmuş. Susarlar mı? Puhahahahaaa… Susacaklarını düşünenler için. Neden bu isimler? Çünkü Kuvay-ı Milliyeciler! Akp’nin en korktuğu düşünce! Çünkü bu düşünce Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu!

Bu ülkeyi yönetenler mutlaka bu ülke insanlarına yakışır tavırlarda olmalılar. Ciddi ciddi iddianame hazırlanıyor ama ortaya bir komedinin çıktığını anlamayanlar, bu ülke insanlarına yakışmıyorlar! Çünkü ADALET’e değil, iki dudağa hizmet ediyorlar! Belki bu komediyi kargalar gülsün diye yapmış olabilirler. Ancak artık bu yaptıklarına kargalar bile gülmüyorlar. Kargalar gülerlerse, beyinlerini iki dudağa teslim etmiş olanlara destek vermiş olacaklarını anladılar.

Komediden anlamayıp komedi yaratanlar itibarın para ile geldiğini, komediden anlayıp komedi oyunları izleyip kahkaha ile gülenler, karikatürlere katıla katıla gülenler itibarın bilgiyle, eğitimle geldiğine inanırlar!

Komedi diye başladık ama ortada büyük bir trajedi var. Bizler trajedinin komedi tarafını seçtik ve komediden anlamayıp komedi yaratanlara kahkahalar ile güldük!

Zamanında Fetö ile kolkola gezenler, hiç kimseyi Fetöcülükle suçlama hakkına sahip değildir!

Herkesi Fetöcülükle suçlayan Akp’nin başka çıkış yolu yoktur. Kolay suçlama FETÖCÜLÜK!

İşsizlik ne durumda?

Tarım ve hayvancılık ne durumda?

Enflasyon ne durumda?

Eğitim ne durumda?

Şirketler neden konkordato ilan ediyorlar?

Emeklilerin durumu ne durumda?

Esnafın durumu nedir?

İşçiler, memurların durumu nedir?

Saray giderlerinin durumu nedir?

İzmir’de servis ve minibüs şoförleri zor durumda… Çünkü servislerde ve minibüslerde bütün Türkiye’de kamera takma mecburiyeti getirilmiş. Ankara ve İstanbul’da bu durum ertelenmiş. Çünkü Şoförler Odaları itiraz haklarını kullanmışlar. İzmir’de Şoförler Odası bu hakkı daha kullanmamış. Ayrıca 2.000 TL civarında olan kamera sistemi için ilgili firma 10.000 TL civarında para istiyormuş! Şoför esnafı bu işlemin hemen ertelenmesini istiyor.

Fetöcülüğü bir kenara bırakın da bu eksiklikleri çözün!

Yorum Yaz »