İNÖNÜ’YE HAKARET

Kadri Uçmak 2018-10-10T08:50:31+00:000000003131201810 0
İNÖNÜ’YE HAKARET

Kadri Uçmak

Tayyip, geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti kurucularından olan İsmet İnönü’ye ait bir fotoğrafı göstererek, kamuoyunda infial uyandırdı. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve Kurtuluş Mücadelesi’nde 2. Kişi olarak bildiğimiz İsmet İnönü, göstermiş olduğu fotoğrafta Tayyip’e göre Amerikan yandaşı…

Bu tavır Devlet Büyüklerine hakarettir! Bu ülkenin kurucu üyesi olarak bilinen İsmet İnönü için Amerikan Yandaşı olarak göstermeye çalışmak düşündürücüdür. Cahil insanları kandırabilmek işte bu kadar kolaydır! Ki İsmet İnönü ve Kurtuluş Mücadelesinde görev alan, cephedeki her Kuvvacı için bu sözleri sarfetmek, imada bulunmak bile hakarettir. Cumhuriyet Savcıları neden harekete geçmezler?

Yahudi İnancını taşıyanların Tayyip’e neden Yahudi Üstün Cesaret Ödülü verdiklerini açıklayamayan Tayyip, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda emeği geçen ve bugün Tayyip’in varlığı da Kuvvacıların çabasındandır. Ama nankörlük diz boyu!

Keza İsmet İnönü’nün elinde fotoğrafta iki bayrak olduğu alenen görülüyor!

Tayyip bu imayı neden yapabiliyor? Aşağıdaki dizelere sığınarak;

İnsanları kandırmadan yönetmenin harika bir duygu olduğunu düşünüyorum.

Tayyip, zaman aralıklarıyla bu çıkışları hep yapıyor. Bir şeyleri kapatabilmek için… “Kriz, mıriz yok” demişti. Amaç bunu gündemden düşürmek! Ama yanlışlarla… Bu çıkışını bakalım nasıl bir çıkış ile kapatmaya çalışacak? Sanki ülkenin başka hiç sorunu yok!

Son olarak;

Bu bayrak sallama olayı bir siyasi nezaket göstergesidir. Tayyip ben bunu hiç yapmadım diyorsa, ayıp etmiş! Dostane iletişimlerde bunlar yapılır… Bilmeyenler öğrensinler.

 

Yorum Yaz »