HAYDEEEE! CENNETE 1-2

Kadri Uçmak 2019-01-28T18:23:01+00:000000000131201901 0
HAYDEEEE! CENNETE 1-2

Biliyoruz ki, dolmuşların yolcu taşımasında değnekçilerin rolü büyük… Dolmuşu en kısa zamanda doldurup yol vermesi gerekiyor ki, yeni dolmuş sıraya girsin. Bugünlerde bazı değnekçiler cennet için yolcu toplar olmuş.

Haydeee! Cennete 1-2 derdemez değnekçinin yanına gelen biri; “Sen ne demek istiyorsun?” Diyerek, değnekçiye zıplamış. Değnekçi ne olduğunu anlamamış, möl möl etrafına bakınmış! Ordan biri daha atlamış lafa; “la oğlum cennetin sahibi sen misin?” değnekçi neye uğradığını şaşırmış! Bir başkası, bir başkası derken değnekçi kalabalığın ortasında kala kalmış! Kalabalığın etrafında hiçbir şey olmamış gibi insanlar sohbet ediyorlarmış, biribirleriyle… Ancak kalabalığın ortasından bir ses; “köpeğin olayım abi! Ben ettim, sen etme!” diye basbas bağırıyormuş ama nafile. Kalabalık birden dağılıvermiş, oradan geçenler bir bakmışlar yerde bir adam yatıyor. Ama ne sesi çıkabiliyor, ne de konuşabiliyor. Biri yardıma yeltenmiş ama bir başkası onu tutmuş! “Hak etti inbe!” diyerek yoluna göndermiş.

Evet, eski günlerde böyle idi. İnsanların inançları ile oynamaya kalkanların acı sonu böyle olurdu! Hiç taviz yoktu!

BEKA

Bu aralar ülkenin BEKASI çok konuşulur oldu! Ülkenin BEKAsını, geleceğini çok düşündüklerini vurgulamak isteyenler, bu sözcüğü kullanıyorlar. Ülkenin geleceğini çok düşünüyorlarmış gibi yapıveriyorlar. Ancak çarşıya, pazara baktığımızda; soğan olmuş 7 TL, domates olmuş 7 TL, ıspanak olmuş 8 TL! Bu ortam ülkenin BEKAsı değil midir? Seçim dönemi olduğu için neymiş efendim, birtakım aracılar varmış, bu pahalılık onların yüzündenmiş! Peki, ELEKTRİK, DOĞALGAZ, BENZİN, MAZOT dolarla, euro ile atbaşı gidiyor, kimseden tık yok!

BEKA meselesi aıl olarak Fırat’ın Doğusu’ndan kaynaklandırılıyor. Fırat’ıbn Doğusu’na bu PKK ve yandaşları olan YPG ile PYD Irak’tan Suriye’ye hangi ülkenin sınırları içerisinden geçtiler? Hangi kaymakam bu terör örgütlerine öğle yemeği ısmarladı? Durum böyle iken BEKA-BEKA diye bağırmanın hiçbir anlamı yoktur!

Ayrıca ülkenin BEKAsını çok düşünen bu vatandaşlar Ege Denizi’nde 16 ada ve 1 kayalık için hiç BEKA-BEKA diye bağırmıyorlar. Demek ki bu vatandaşlar ile bizlerin BEKA algımız farklı!

BEKA nasıl korunur biliyor musunuz?

Zamanında APO Suriye’de yaşarken, bir Paşa’mız Suriye sınırına giderek, yüksek sesle; “Terörist başı buradan ya gidecek, ya gidecek!” diye Suriye Hükümetine seslenmiş, akşamına Apo Suriye’den sınır dışı edilmişti! BEKA-BEKA diye bağırmadan!

Ülkemizin en önde gelen sorunları;

1-EKONOMİ,

2-İŞSİZLİK,

3-SURİYE ile ilişkiler…

Olarak anketlerde yer aldı. Türk Milleti, ülkemizi bu biçimde değerlendirdi.

BEKE-BEKA diyenler önce Ege Adalarına çıkarma yapacaklar, adaları Yunan Askerlerinden temizleyecekler! İşte BEKA bu! Bir ülkenin sınırlarının değişmesi, kendi iktidarı tarafından kabul görüyorsa, o iktidarın BEKA-BEKA diye seçimlere girmesi, HALK tarafından kabul görmez!

Yorum Yaz »