HANGİ YÜZLE SEÇİME GİDİYORSUNUZ?!

Kadri Uçmak 2019-01-18T20:23:37+00:000000003731201901 0
HANGİ YÜZLE SEÇİME GİDİYORSUNUZ?!

12 ASKERİMİZ PKK’NIN ELİNDE KİMSEDEN SES YOK!

Erdoğan “Yapabileceğim bir şey yok, sabredin” yanıtını verdi… İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Bir devlet PKK’nın elinden 3 senedir 12 askerini alamıyorsa bu, vatandaşın devlete olan güveninde zafiyet oluşturur. Amerikalı bir papazı almak için dünyayı birbirine kattı” dedi.

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, 3 yıldır PKK’nın elinde olan 12 polis ve askerden Jandarma Astsubay Semih Özbek ve ailesinin yaşadıklarını Meclis’te gündeme getirdi.

Özbek’in ailesinin çalmadık kapı bırakmadığını söyleyen Türkkan, ne TSK’dan ne Cumhurbaşkanı’ndan ne de bakanlardan hiçbir bilgi alınamadığını söyledi. Özbek’in kız kardeşinin Cumhurbaşkanı’na ulaştığını söyleyen Lütfü Türkkan, Erdoğan’ın cevabının “Yapabileceğim bir şey yok, sabredin” dediğini aktardı.

PKK’nın birkaç ay önce Semih’in bir videosunu daha paylaştığını söyleyen Türkkan, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün tam 1540 gün oldu. Bir anne evladını 22 yaşında bıraktı bir daha göremedi. Semih’le birlikte 12 evladımız PKK’nın elinde. Aç mı ne durumda kimse bilmiyor. Semih’in hikayesi devletin aczinin hikayesidir. Bir devlet PKK’nın elinden 3 senedir 12 askerini alamıyorsa bu, vatandaşın devlete olan güveninde zafiyet oluşturur. Amerikalı bir papazı almak için dünyayı birbirine kattı. Suçlu olduğu bizzat Cumhurbaşkanı tarafından ilan edilen Brunson’u almak için dünyayı birbirine kattı. Bizim 12 evladımızın Brunson kadar kıymeti yok mu?”

Türkkan, konuşmasının sonunda PKK’nın elindeki asker için çalışma yapılması gerektiğini söyledi ve Meclis’i göreve davet etti.

—-     —–     —–     —–     —–     —–     —–     —–     —–     —–     —–     —–     —–     —–     —–     —–     —–     —–     —–

(APO, BİR PAŞAMIZIN HATAY’DAN YÜKSEK TONAJLI KONUŞMASI SONUCUNDA SURİYE’DEN ÇIKMAK ZORUNDA KALMIŞTI! SENE 1999. ŞİMDİ NE SÖYLENİYOR? ‘YAPACAĞIM BİR ŞEY YOK, SABREDİN’. YAPILACAK ŞEY VAR O DA İSTİFA ETMEK! ÜLKE YÖNETMEK, DEVLET YÖNETMEK O KADAR KOLAY DEĞİL! 81 MİLYONUN ONURUNU, GURURUNU KOLLAMAK ZORUNDASIN! 81 MİLYONDAN 1 KİŞİNİN BAŞI ÖNE EĞİLİRSE, YAPILAN İŞ DEVLET YÖNETMEK, ÜLKE YÖNETMEK DEĞİLDİR!)

Kadri Uçmak

Yorum Yaz »