BU BİR SOYGUN!

Kadri Uçmak 2018-10-31T20:36:07+00:000000000731201810 0
BU BİR SOYGUN!

Kadri Uçmak

Atatürk’ün karga kovaladığını bilirdik ama 5.000’e yakın kitap okuduğunu bilmezdik (savaş meydanlarında çadırında kitap okurmuş). Laikliğini az çok bilirdik ama Kurtuluş Savaşı sırasında Yunanlılarca yıkılıp ahır yapılan yüzlerce camii tamir ettirdiğini bilmezdik (Akp’liler, bu camiilerin ülkeyi kurtaranlar tarafından ahır yapıldığının spekülasyonunu ya da dedikodusunu yapıyorlar), İçki içtiği hep söylenirdi ama Kur’an-ı Kerim’in ilk gerçek tefsir ve tercümesini yaptırmak için verdiği mücadeleyi hiç duymadık (şimdi ise Tayyip’e itaatın FARZ olduğu söyleniyor. Haşa Tayyip ALLAH mı?)

Atatürk’ü seviyorum, çünkü; ne koyu bir sağcı kadar faşist, ne de koyu bir solcu kadar komünist ruhlu değildi.

Ne camiiye inançsız girecek kadar dinsiz ne de inançlarıyla boğulacak kadar yobaz değildi! Ne cahilliğin pençesinde boğuldu ne de bilgeliğin ellerinde halkına yüksekten baktı.

ATATÜRK’Ü SEVİYORUM, ÇÜNKÜ O;

HALKINI HİÇ SATMADI!

HİÇ SATILMADI!..

Tam bu noktada Türk Milletini nasıl aptal yerine koyup ta haklarını ellerinden alıp soyup soğana çeviren yabancı ve Türk Menşeyli para babaları TELEFON OPERATÖRLERİne seyirci kalan İKTİDAR, bu MİLLETİN nasıl sahipsiz olduğunu gösterircesine kabulleniyor! Bu MİLLETin, İKTİDAR tarafından sahipsiz olduğu görülüyor. Muhalefet partileri tarafından da bu MİLLET sahipsiz midir? Muhalefet partilerinden neden ses çıkmaz?

Örnek:

Gidiyorsunuz herhangi bir operatörün bayiine… Diyorsunuz internet yükleyeceğim. İlk sordukları “paketiniz var mı?” Var ya da yok denildiğinde size çalışan arkadaş diyor ki; “1000 SMS, 750 Dk konuşma, 10 GB internet 53 TL” bunun süresi 1 Ay! Bu 1 ay içerisinde 10 GB internetin 5 GB’ı kullanıldı. Diğer 5 GB uçuyor gidiyor! Tekrar sizden 1 paket almanız isteniyor! Diyorlar ki; “1000 SMS, 750 Dk konuşma, 10 GB internet 53 TL” Vatandaşın 5 GB interneti, kalan SMS’leri, kalan Dk’ları, kalan Dk’ları nerede?

BUNUN ADI SOYGUN! Bu soygunu yaparken de çalışan Türk Vatandaşlarını kullanıyorlar! Bu paket bu kadar, bu paket bu kadar diyorlar!

Bu neye benziyor? Hani vatandaşlarımızın kullandıkları “kredi kartları” var ya! İşte bu kartlar, vatandaşlarımızı “RAHAT YAŞAMAYA” alıştırdı! Eğer bu MİLLET 1 yıl kredi kartı kullanmasın, iktidarın vatandaşı nasıl uyuttuğunu çok iyi bir biçimde anlayacak! Çünkü rahat yaşamdan, zor yaşama geçecekler ve şu anlaşılacak. Üretmeden, tüketmenin ne menem bir şey olduğunu vatandaş kendisi anlamış olacak ve sömürgecilerin bu pisliklerini kabul etmeyecekler!

Başka neye benziyor biliyor musunuz? Havayı satsalar, havanın bile ölçülebilinecek bir hacmi var. Eyvallah. Havayı alalım. Ama Burada SMS, internet ve konuşma satıyorlar, hiçbir hacim olmamasına rağmen voleyi vuruyorlar! Ya arkadaş bayiye bir gidiyosun, 3-5 kişi karşılıyor. Bayi payı mı var bu işte… Şunu söylemeye çalışıyorum. Sanki hava satın alıyoruz ama ödediğimiz paraya bak! 10 GB internet, 1000 SMS, 750 dk konuşma mesela 20 TL neden olmaz? Kurtarmaz ise neden kurtarmaz! Gözle görülür satılan hiçbir şey yok ortada ama SOYGUN var! Altyapı diyecekseniz. Altyapı bir kere yapılır, ilave gerekirse o da yapılır. Ama bu operatörler, zaten sistemlerini, altyapılarını oluşturmuşlar! Bu altyapılar oluştuktan sonra zaten fahiş fiyatlar oluştu! Bu operatör sahipleri vatandaşın kullanmadığı 3-5 GB’ına göz koyamaz! Bu kadar açgözlülük ancak kapitalizmde olur! Kapitalizm nedir? Paranın İKTİDARI!  Paranın iktidarı değil, HALKın İKTİDARI olacak! Demek ki Akp’de PARANIN İKTİDARI! Vatandaşı değil, PARA BABALARINI düşünüyor! Bu duruma İKTİDAR seyirci kalamaz!

Ha bankaların kredi kartları, ha telefon operatörlerinin “telefon paketleri”! Arada hiçbir fark yok!

Bu konularla ilgili olarak, yereldeki tüketici hakları savunucularını ve ulusal basının habercileri ile köşe yazarlarını bu konuların araştırılması için davet etmek benim haddim değil! Ama basının görevi vatandaşı uyarmaktır! Belki birileri bu konuyu araştırırlar!

Yukarıda yazılmıştı. ATATÜRK HALKINI HİÇ SATMADI! Belki bu konuyu araştırabilecek habercilerimiz ve köşe yazarlarımız çıkabilir! Bakalım MUHALEFET ne yapacak?!

BEYLER, BAYANLAR; gündem Kaşıkçı’nın ölmesi değil! Gündem bizi yani Anadolu İnsanı’nı ilgilendiren konular olmalı! Kaşıkçı’nın ölmesinden bize ne?.. Kaşıkçı Türk Vatandaşı mıdır? Millet soyuluyor, sanki çok önemliymiş gibi Kaşıkçı ölmüş onun değerlendirilmesi yapılıyor!

Bu MİLLET’in bir sahibe ihtiyacı yok ancak soydurmayacak idarelere ihtiyacı var! Görülüyor ki; bu MİLLET sahipsiz!

Her şeyi çok bilen var ya? O biraz düşünsün! Ama onun HALK ile hiçbir bağı yok! İşi para babalarıyla…

 

Urla’daki MİT’çi müsfettelerine… Onlara bir yazı sunmak istiyorum. Aşağıdaki linki tıklayın ve yazıyı okuyun! Bu tür bir yazıya muhatap olmak istemiyorsanız ve hiç tanımadığınız biri hakkında fikir yürütme hakkını nereden aldığınızı şöyle bir düşünün!

MİT’çilerin birini küçültmek için yaptıkları şeyler;

1-Görüntü vermek

2-Ayak oyunları

Görüntü vermeyi herkes bilir. Ama ayak oyunlarından bir örnek vereyim sizlere,

Bir işyerine gittim ve bir şeyler aldım. “Ne kadar ödeyeceğim?” diye sordum tezgâhtara… Bana “14 TL” dedi, Kasaya arka taraftan 15 TL diyormuş! Şimdi bu bir MİT’çinin İTİ! Yani yetiştirmesi! Kullanılıyor! Aradaki 1TL ne beni ne de işletme sahibini zengin etmez! Ama o 1 TL müşteriyi sahtekâr ya da hırsız konumuna düşürür! İşte MİT’çilerin yaptıkları bu tür ayak oyunları ile insanı küçük düşürmek! MİT’çilerin görevi nedir? Ülkeye zarar verme ihtimali olan insanları kollamak ve gerektiğinde bunlardan hesap sormak! Bu haysiyetsizler, haysiyetsiz olmak bunlara hafif gelir. Bunlar AŞAĞILIK insanlar. Bunlar ne yapıyorlar? Kendi kişisel çıkarlarını düşünüyorlar!

Ülkemize geniş açıdan şöyle bir baktığımda neresinden tutsak dökülüyor. Hem ekonomik, hem sosyolojik…

Bir kardeş ya da akraba biliyor, bilmiyor demez! Böyle bir şey yoktur der! Diyemiyorlar ise mutlaka suçları vardır! Diyemeyen kardeş ya da akrabalar defolsun gitsinler, onlarla işim olmaz! Zaten onların hepsini sitir ettim! Yaklaşık 2 yıldır görüşmüyorum. Bu kadar! Onurlu insanlar hiçbir şeye müdahale etmezler!

Kısacası siz alttaki linki tıklayın ve o yazıyı güzelce okuyun!

http://www.bolubuyuksu.com/haber/3426/1/spm-ben-hakliyim-ben-kazanacagim

Yorum Yaz »