BOŞ KONUŞMA BU OLSA GEREK

Kadri Uçmak 2019-02-12T22:52:55+00:000000005528201902 0
BOŞ KONUŞMA BU OLSA GEREK

Kadri Uçmak

Tayyip seçim konuşmalarında Tanzim Satış Çadırlarından bahsediyor. Diyor ki; “fiyatları yükselterek, Akp’nin yolunu kesmeye çalışıyorlarmış! Bu yüzden bu çadırlar kurulmuş. Akp’nin yolu açılmışmış… Ya hergün bu sistem 200 BİN TL zarar ediyor. Seçimden sonra bu zararlar diğer zamlar ile birlikte HALKIN sırtına yüklenecek! Akp ne zaman HALKA beleş bir şey sundu! Şimdi kendini güzel gösterecek, seçim sonrasında ise zamlarla, yeni vergilerle geri alacak!

Soğan, patates, biber, patlıcan, ıspanak için böyle tedbir alır gibi gösteriyorlar. Ama ELEKTRİK, DOĞALGAZ için neden tedbir alınmıyor? Yandaşların zarar etmemesi gerekiyor sanırım.

Bunlardan başka, sıfır yeni makam arabaları alındığı konuşuluyor. “BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU”

Kısacası bu tavırlar HALK ile dalga geçmektir.

Yerli ve Milli olduğunu söyleyen vatandaş, TANK PALET Fabrikasını Katarlı’lara peşkeş çekiyor, önce 25 yıllığına kiraladık diyor, sonra Resmi Gazete’de yayınlanınca satıldığı ortaya çıkıyor! Nasıl bir yerli ve milli olma hali bu! Bahçeli ise bu konuda Tayyip’ten önde gidiyor! İhalesi yok! Başka; fabrikanın değeri 20 MİLYAR $, karşılığında bir uçan saray alındığı söyleniyor! Yerli ve Milli… Bu fabrika Tayyip’in fabrikası mı? Al fabrikayı ver uçan sarayı…

Andımızın okunması için CHP önerge veriyor, Akp, Hdp red oyu veriyor. Mhp, çekimser kalıyor. Bahçeli; “andımızı okutmazsam namussuzum” demişti. Şimdi Akp’nin kuyruğunda…  Alpaslan Türkeş kalksa önce oğlunu sonra Bahçeliyi alır karşısına, dünya haritasını önlerine koyar, yer seçin der. Sonra ise bir daha da buradan dışarı çıkmak yok der ve bu işi bitirir.

Yazının başlığına ne demiştik? BOŞ KONUŞMA BU OLSA GEREK! Sanırım bu başlığa gülünse, bana hakaret etti diyerek dava bile açılabilinir… Sakın gülmeyin!

Şunu da unutmamak gerek. Tayyip; mermi fiyatları ile sebze fiyatlarını karşılaştırma dahline de düştü.

Artık ne konuşalım, ne yazalım? Ne konuşacaklarını şaşırdılar!

Akp Mucur Belediye Başkan Adayı, Akp İktidarı’nın iş konusunda kendisine destek olacağını söyleyerek oy talebinde bulundu!

Akp Çorum Belediye Başkan Adayı için evrakta tahrifat gerekçesi iddiasıyla dava açılıyor. Tayyip dava günü Çorum’da konuşma yapıyor.

Sebze fiyatları almış başını gidiyor.

İşsizlik almış başını gidiyor.

Esnaf kepenk kapatıyor. Destek yok!

Sanayici KONKORDATO ilan ediyor. Destek yok.

Emekliler, emekli olmuşlar, maaşlarını alamıyorlar!

Çiftçi; ekemiyor, biçemiyor. Bu sefer bir bakıyorsunuz sebze ithalatı başlıyor.

Et-balık kurumu kapatılıyor, insanlar et yiyemez oluyorlar ve fiyatlar pahalı diye yandaş ithal et getiriyor.

Ya TAŞERON işçiler? Çok büyük bir bölümü kadro bekliyor!

Akp’li siyasetçiler de hala konuşacağız diye uğraşıyorlar. İşleri sadece konuşmak… İcraat yok. Hadi Türkiye’nin sorunlarını tartışalım denildiği zaman da kaçarlar!

Eski dönemlerde genel başkanlar oturup tartışırlardı. Şimdi böyle bir gelenek kalmadı. Tartışabilmek için bilgi gerekiyor. Tartışmalar, prompter yardımı ile olmadığı için tartışmaktan kaçılıyor.

17 yıldır konuşuyorlar, ülkede üretim diye bir şey kalmadı.

Son olarak. Tayyip ne diyor? Kaybedersek, yok oluruz. Doğru mu? Değil. Kaybederler ise Tayyibe oy verenler yok olmaz. Ama Tayyip yok olacağını bildiği için gaz veriyor.

Söylenecek bir şey yok…

 

Yorum Yaz »