BEKA

Kadri Uçmak 2019-03-04T09:07:55+00:000000005531201903 0
BEKA

Kadri Uçmak

Son zamanlarda Akp ve ortağının en çok dillendirdiği konu…

Bir ülkenin BEKAsını iktidar partisi dillendirmez. Eğer dillendiriyorsa bir eksikliği var demektir.

Eğer BEKA meselesini, terörizme dayandırıyor ve muhalefet partileri seçimde PKK, PYD, YPG ile işbirliği yapıyorlar diyor! Şimdi gel de gülme! Her açıklamaları komedi… Habur’dan 34 PKK Militanı’nı ayaklarına kırmızı halılar sererek, yine ayaklarına hâkim ve savcıları gönderip aklayarak Türkiye’ye sokan Akp iktidarı değilmiş! Bahçeli ise o dönemde ateş püskürüyordu! Yine Kuzey Irak’tan Suriye’ye geçişlerinde PKK, PYD, YPG Militanları’nı (Peşmerge adı altında) Akp İktidarı geçirmedi mi?! Hem de bazı ilçelerin kaymakamları da bu militanlara yemek ısmarlamadı mı?! Şimdi çıkmışlar muhalefet teröristlerle iş birliği yapıyor diyor! Kargalar gülmeye başladı. Yakında bütün ormandaki hayvanlar dahi gülecekler. Belli oluyor; yaptıklarınız, yapacaklarınızın teminatı.

Ülkenin BEKAsı konusunda bir başka konu, EKONOMİ… Ekonomiyi getirdiler tanzim satış çadırlarında çözdüler! EKONOMİyi, tanzim satış çadırı olarak görüyorsanız, siz bu ülkenin BEKAsını koruyamazsınız! EKONOMİ; bütün reel sektörleri içinde barındırır. Bir de baktık ki karşımıza tanzim satış çadırları olarak çıktı. Çadır Tiyatrosu gibi… Puhahaha! Komedi! Sakın gülmeyin ha… Hemen içeri atarlar! Sakın konuşmayın ha… Hemen içeri atarlar! Sakın hakkınızı aramayın ha… Hemen içeri atarlar! Gülmeyeceğiz, konuşmayacağız, hakkımızı aramayacağız! Zaten bunu istiyorlar! Demokrasiyi başka türlü nasıl kazanacağız?! Gülerek, konuşarak, hakkımızı arayarak! Bazı fedakârlıklarda da bulunacağız.

Eğer topraklarınız işgal altında ise zaten bir BEKA sorunu var! Ege’de 17-18 ada işgal altında… Ülkenin BEKA sorunu olarak bunu görüyor ise Akp İktidarı, elini tutan mı var! Hadi desin 82 MİLYON orada olur! Ama bunu isterler mi? Trump Abisi kızar! İsrailli Abileri kızar! Bu MİLLET kaç yıldır neden adalarımız işgal altında diye bağırıyor. Birileri kulaklarını tıkıyor! Eğer MİLLETi, ZİLLET olarak anlayan bir anlayış varsa, söylenecek başka bir söz de kalmamıştır!

SONUÇ OLARAK;

Bu ülkeyi 17 yıldır yöneten bir iktidar ve kuyruğu, BEKA sorunu vardır diye şikâyet etme hakkına sahip değildir! Zaten bu ülkede BEKA sorunu diye bir şey yok! Bu ülkede YÖNETİM SORUNU var! Eğer bu ülkede BEKA sorunu varsa, bu sorun bu ülkeyi 17 yıldır yöneten Akp İktidarı’na ve onun kuyrukluğunu yapanlara aittir!

Bir yönetimin KANDIRILDIK deme hakkı yoktur! Baktı ki kandırıldığını anladı, istifa etme hakkı vardır! Bu iktidar ‘bir ülkenin nasıl yönetileceğini bilmeyenlere KANDIRILDIK diyebilir. Ama bir ülkenin nasıl yönetileceğini bilenlere bunu söyleyemez! Söylerse karşılığında cevabını alır ama yönetimde utanma duygusu olması gerekir! Var mı?

NE BEKA’SINDAN BAHSEDİYORSUNUZ?!

YÖNETİM SORUNU VAR YÖNETİM SORUNU!

PKK’nın, PYDnin, YPG’nin PEŞMERGE adı altında  Türkiye’den Suriye’ye geçişi

Yorum Yaz »