Akp GELENEĞİ 3

Kadri Uçmak 2018-12-22T20:54:27+00:000000002731201812 0
Akp GELENEĞİ 3

Kadri Uçmak

Akp gelenekleri seçim yaklaştıkça ortaya çıkıyor;

-ATAMIZA saldırılar bir Akp geleneği olmuş,

-İşbirliği yaptıkları ülke liderleri bir takım toplantılar düzenleyip, bu toplantılara Tayyip’i çağırıp orada Tayyip’i yağlayıp, pullayıp ve bu toplantı görüntüleri ile Akp Tabanı’na Tayyip’e itibar ettiklerine ilişkin mesaj vererek aslında “kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez” söylemini hayata geçirmenin keyfini yaşıyorlar.

Bunlardan başka her seçim öncesi Akp İktidarı PKK yuvalarını vurarak “biz milliyetçiyiz” mesajı vermeseler olmaz! Sizler o kadar milliyetçi iseniz neden Habur’da 34 terör örgütü mensubunun ayaklarına hâkimlerimizi ve savcılarımızı gönderip, orada aklayıp 1 MİLYON karşılayanları ile birlikte Diyarbakır’a gönderen Akp İktidarı değil miydi? Bu 34 militan; önce dağlara çıkmış, örgütlenme tamamlandıktan sonra terör şehirlere inmemiş miydi?! Bu dönemde PKK’nın silahlanmasına göz yumulmamış mıydı? Sonra mecburen bir savaş yapılıp, seçim kazanılmamış mıydı? İşte seçim öncesi bir MİLLİYETÇİLİK gösterisi! Önce terör örgütünü silahlandırıp, sonra mecburen bir savaş yapılmıştı! UNUTMADIK! Hatta valiler, kaymakamlar bu silahlanmayı bildikleri halde göz yumulmuştu! Bu mudur? MİLLİYETÇİLİK! Şimdi de bir seçim arifesindeyiz. Ne yapıyorlar? Kuzey Irak’ta PKK ‘nın yoğun olduğu yerler bombalandı. Sonra Fırat’ın Doğu’suna operasyon yapılacağı açıklandı. Sonuç ne oldu? ERTELENMİŞ! Neden? Çünkü Trump Abileri geçit vermedi! Bu mu MİLLİYETÇİLİK?! Bundan önceki seçimlerde ise TSK İdlib’e girdi! Akp seçim kazandı! Bu seçim öncesi Trump Abileri izin vermedi, o zaman seçimi kaybedecekler! Çünkü Trump Abileri Fırat’ın Doğu’sunu garanti altına aldı. Riske etmek istemiyor. Trump Abileri izin vermeyince Tayyip döndü ülke içerisinde önüne gelene veryansın ediyor! Seçimi almalı! Başka çaresi yok! Seçimi alamaz ise sonu yakın!

Basın ile uğraşmaya başladı. Sözcü Gazetesi sahibi, yazarları ve çalışanları için iddianame hazırlandı. Neymiş? Emin Çölaşan, Necati Doğru, Burak Akbay, Mustafa Çetin, Yücel Arı Fetö’cüymüş! Bir arkadaşıma bunu söyledim ‘OHA BE’ dedi.

Ardından Fatih Portakal’a çattı. Neymiş? Güyya halkı sokaklara çağırıyormuş! KORKU! Şöyle düşünüyorum da Fatih Portakal hakikaten ayıp etmiş. Fatih Portakal şunu unutmuş. Türk Halkı ne zaman sokaklara çıkacağını iyi bilir! Çıktığı zaman adamın biri Kuzey Afrika’ya kaçar! Lafın gelişi tabii ki…  Tayyip’e göre halk hakkını aramayacak! Aramaya kaltığında BİBER Gazı sıkılır! İLERİ DEMOKRASİ ya!

Yine her seçim yaklaştığında ne oluyor? Dolar, hizaya geçiyor. Seçimlerin bitimine kadar… Bu nasıl oluyor? Tayyip televizyonlara çıkıyor. Diyor ki; “Dolarlarınızı, Euro’larınızı bozdurun!” Güyya önüne gelen doları, euro’yu bozduruyor. Ve seçim sonuna kadar dolar da, euro da ortalama seyrinde devam ediyor! Seçime az bir zaman kala birileri TL’lerini tekrar dolara, euroya yatırıyor. Seçim sonrasında ise bir bakmışsınız dolar, Euro tavan yapmış! Ve kazanan yine dolarını bozduranlar oluyor! Peki, bu dolar ve euroları bozduranlar kimler? Tabii ki Akp Yandaşları ve çekirdek kadrosu! Bu sefer “İKTİDAR gelecek yerden KAZ, TAVUK esirgenir mi?” Söylemini Akp yandaşları ve çekirdek kadrosu söylemiş oluyor! Çekirdek kadrosu kimdir diye soracak olursanız, Suriye’nin petrolünü IŞİD ile pazarlayanlar olarak düşünebilirsiniz! 3-4 yıl süren bu pazarlama sonucunda size göre ne kadar para kazanmış olabilirler? Hani ortada bir laf dönüyor. 945 MİLYAR $. Bu paranın 50 MİLYAR $’ını piyasaya sürseler. Seçime kadar dolar aynı seviyede kalır! Kalır mı? Kalır. Sonra bu para dolar’a, euro’ya çevrildiğinde kim kazanmış olur? Hem iktidar kazanılmış olur hem de para kazanılmış olunur!

Ne güzel bir kazanç yolu değil mi?!

Her seçim öncesindeki Akp Gelenekleri nasıl? Beğendiniz mi?

Yorum Yaz »