Akp GELENEĞİ 2

Kadri Uçmak 2018-11-19T22:22:47+00:000000004730201811 0
Akp GELENEĞİ 2

Kadri Uçmak

Geçtiğimiz günlerde yazmıştım “Akp Geleneği 1” olarak. Orada seçim döneminde AKP’nin bir takım cahil ve meczup insanlara Atatürk’e hakaret dizi filmleri gerçekleştirdiğini… Bu Akp Geleneği’nin 1. Bölümü idi.

Akp Geleneği’nin 2. Bölümü olarak, sömürgeci güçlerin bir takım toplantılar hazırlayarak buraya Akp Genel Başkanı’nı davet ederek orada kendilerini allyıp pullayıp Akp Tabanına mesajlar  vererek tekrar Türkiye’ye göndermeleri! Bunlar birer işbirliği toplantılarıdır! Dolayısı ile sömürgeci güçler ile bu tür ilişkiye girmenin İŞBİRLİKÇİ OLMANIN GÖSTERGESİ olduğunu anlamamak, insanı zavallı boyutuna taşımış olur. Çünkü, bu sömürgeci ülkelerin liderleri ile Eyy Amerika, Eyyy Merkel, Eyy Hollanda, Eyy Fransa diyenler gün geliyor, bir de bakıyoruz enseye tokat muhabbetine başlıyorlar! Niye? Akp, tabanına şirin görünmesi gerekiyormuş! Bu sömürgeci ülkeler de “kaz gelecek yerden, tavuk esirgenmez” mantığı ile hareket ederek toplantılarda boy gösteriyorlar! Kim kazançlı çıkıyor? Tabii ki sömürgeci ülkeler ve işbirlikçileri!

Rusya Başkanı Putin Türkiye’ye geldi. Neden? Türk Akımı Projesi’nin deniz bölümü bitmiş de böyle bir toplantı yapılmış. Ancak bu toplantı yine “ŞİRİNLİK” toplantısı idi. Ne yapalım? Akp’nin Tabanı bu tür toplantıları seviyormuş!

Şimdi sömürgeci ülkelerin liderleri ile şirin görüntüler veren Akp Genel Başkanı, neden muhalif parti liderleri ile bir araya gelmek istemez? Dış güçlerin liderleriyle bir araya gelip şirin görünmek Türkiye’ye hiç bir şey kazandırmaz! Çünkü onlar kendi ülkelerinin menfaatlerini düşünürler! İşbirlikçiler ise hem kendi menfaatlerini hem de işbirliği yaptıkları ülkelerin menfaatlerini düşünürler! Bu yüzden muhalif partilerin liderleri ile bile bir araya gelmek işbirlikçileri için zul gelir! Bu yüzden işbirlikçiler, muhalif parti liderleri ile ülkenin ekonomisini, hukukunu, adaletini, eğitimini, tarımını, hayvancılığını, işsizliğini… konuşamazlar! Mesela işgal altındaki Ege’de bulunan adalarımızı Akp genel Başkanı TV’de tartışabilir mi? Ya da uzun zamandan beri devlet büyüğü olarak gören insanlara hep sorduk. Bu adalar hakkında neden açıklama yapmıyorsunuz? Diye! Bence devlet büyüğü diye birileri yok! Eşit Yurttaşlık kavramı var! Bu söz için MİTçiler bana çok kızacaklar. Çünkü kendilerinin dışındaki insanları küçük görme, hor görme haklarının olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca insanlara kumpas kurma haklarının olduğunu düşünüyorlar! Kendi evlatlarının biat etmesini istiyorlar mı? Hayır! Onlar biat etmezler! Ben de diyorum ki; ben de BİAT etmeyeceğim! Çünkü hep söyledim, hep söyleyeceğim!  Ne yaparsanız yapın! Çünkü aşağılık insanlar her türlü iftirayı yaparlar, her türlü belgeyi hazırlarlar! İnsanlar da buna menfaatleri icabı ya da cennet vaadiyle inanırlar! Eğer bazı insanlar evlerini, ofislerini kamera ile donatıyorlarsa, bu BUT korkusundandır! Ne yaparsanız yapın! Siz benim ayağıma geleceksiniz ve özür dileyeceksiniz! Çünkü ben BİAT etmeyeceğim!

BEN HAKLIYIM, BEN KAZANACAĞIM!

Yorum Yaz »