19 EKİM 2009

Kadri Uçmak 2018-10-07T18:44:24+00:000000002431201810 0
19 EKİM 2009

Kadri Uçmak

Bu tarih PKK’nın aklandığı gün…

34 PKK’lı Habur sınır kapısından büyük bir şaşa ile Türkiye’ye giriş yaptı! 34 teröristin ayakları altına kırmızı halılar serilmişti! Hakimlerimiz ve savcılarımız bu teröristlerin ayaklarına gönderilmişti! Terör örgütüne sempati duyan 1 MİLYON’a yakın kişi bu teröristleri karşılamaya gelmişlerdi!

İşte o gün bu 34 terörist talimat ile aklanmışlardı! Kim vermişti bu talimatı? Malum kişi…

O dönemde çok yazılıp çizilmişti. Bu teröristleri aklamayın! Bunlar şimdi dağa çıkacaklar, dağda diğer teröristleri eğitecekler ve TERÖR şehirlere inecek diye… Barzani ile MEGRİ MEGRİ dediler! Çok geçmedi. Diyarbakır ve çevresi PKK’nın cephaneliği haline gelmişti! Bu duruma valiler ses çıkarmamıştı. Üzerlerine gitmeyin denilmişti! 7 Haziran seçimlerini kaybeden Akp’ye destek Bahçeli’den geldi. Bahçeli; “3 Kasım’da erken seçim olacak” dedi. Sanki Akp’yi kurtarırcasına… Öyle de oldu! Bir muhalif partinin genel başkanına hiç yakışmayacak biçimde.. PKK’nın yanında yer alan Akp, artık milliyetçiliği kullanabilmek için Bahçeli’nin koltuk değnekliğini kabul etti.

Diyarbakır ve çevresinde taş taş üstünde bırakılmayan bir savaşım başlatıldı! Böylece Akp’nin PKK’yı aklaması unutulmuş ve milliyetçi görünüme bürünmüştü, Bahçeli’nin desteği ile… Milliyetçiliği ile böbürlenen Bahçeli, ülkenin varını, yoğunu satan Akp ile kolkola girmişti! Milliyetçilik VATANPERVERLİKTİ ama Bahçeli de VATANPERVERLİKTEN uzaklaşmış oldu. MHP’yi bir cadı kazanına çevirdi! Parti içinde hukuksuzluk almış başını gidiyordu! Akp’de Bahçeli’yi genel kurula gidilmemesi için hukuksuzluğu göze alarak, ayak oyunları çevirerek MHP’nin genel kurula gitmesi engellendi. 3 Kasım’daki seçimler hiç 7 Haziran seçimlerine benzemiyordu. Haziran seçimlerinde bütün sandıklar çok sıkı kontrol altına alınıp, Akp’ye ilk yenilgisi tattırılmıştı ama Akp’yi Bahçeli kurtarmıştı!

19 Ekim 2009 tarihinde Habur’da eğer 34 terörist aklanmasaydı, terör şehirlere inmeyecekti.

Teröristlerin aklanmasından sonra Reyhanlı’da (11 Mayıs 2013), Ankara Barış Mitingi’nde (10 Ekim 2015), Suruç’ta (20 Temmuz 2015), Genelkurmay Başkanlığı yakınında (17 Şubat 2016) olan patlamalarda toplam 211 kişi hayatını kaybetti.

Sonuçta terör kent merkezlerine inmişti.

Bugünkü şehitlerimizin hayatlarını kaybetme nedeni işte bu Habur Sınır Kapısı’nda yaşananlardır! Akp sorumluluk alıyor mu? Hayır! Çünkü gelişen her olumsuz olay için birilerini suçlamak daha kolay Akp için… Peki, bu şehitlerimiz için MHP demiyorum, Bahçeli ne düşünüyor?

 

Yorum Yaz »