100. YILDA URLA COŞTU

Kadri Uçmak 2019-05-21T17:50:25+00:000000002531201905 0
100. YILDA URLA COŞTU

Yeni bir başlangıç, yeni bir umut, yeni bir mücadele olan 19 Mayıs’ın 100.yılı Urla’da kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik, Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Solmaz, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve Urla halkı katıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

Urla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından kutlama programı Urla Çok Programlı Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde devam etti.

Gençliğe hitabe, Gençliğin Ata’ya cevabı, Gençlik Marşı, günün anlam ve önemine uygun şiirlerin okunması ile devam eden program izleyenlere duygusal anlar yaşattı. İskele İlkokulu öğrencilerinin halk oyunu ve Urla Anadolu Lisesi öğrencilerinin Otantik Zeybek Oyunu gösterileri ise kutlama programına renk kattı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları nedeniyle ilçede düzenlenen şiir, komposizyon ve spor müsabakaları yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Kaymakam Önder Can, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Karabalık, Başkan Burak Oğuz, ve Başsavcısı Tuncay Çelik takdim etti.

Yorum Yaz »